piątek, 11 grudnia 2009

Aliens Vs Predator 2010 - garść informacji




Ponieważ blog powstał niedawno, a pierwsze doniesienia o powstającej nowej grze, która pozwoli nam wcielić się w postać obcego pojawiały się dużo wcześniej - zamierzam streścić informacje jakie ukazały się w mediach, na temat tej produkcji.
Tak jak w przypadku poprzednich części gry Aliens vs Predator, za najnowszą - trzecią z kolei odpowiedzialny jest Rebellion.
Jej roboczy tytuł to "Aliens vs. Predator™" co zapewne ulegnie zmianie.
Wydana będzie na następujące platformy: PC, PS3, X360

Jak już wiemy, historia przeniesie nas 30 lat po wydarzeniach, jakie miały miejsce w pierwszym filmie z Obcymi w roli głównej. Trafimy na nową planetę, która została skolonizowana około 20 lat wcześniej. Nieznająca granic ciekawość ludzka, lub też niespożyta chęć do umierania ;) skłoni marines do penetrowania tajemniczej piramidy. Problem w tym, że będzie ona nie tylko gniazdem Obcych, ale i świątynią Predatorów. Podobno ciekawym rozwiązaniem w grze, ma być poziom w którym  przemieszczające się ściany wspomnianej piramidy, mają urozmaicić nam polowanie (lub umieranie, jak kto woli).

Tak jak w poprzednich częściach gry,  mamy przyjemność wybrania jednej z trzech dostępnych postaci (Alien, Predator, Marine).
Tym razem wątki postaci, prowadzone osobno, w niektórych momentach mają się przeplatać.
Zależności pomiędzy wspomnianymi klasami, podczas konfrontacji oparte będą na założeniu "papier, nożyce kamień" i to zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w trybie multiplayer.
Będą dostępne różne rodzaje ciosów/bloków które mają wpływać na inne w różnorodny sposób. Jak będzie to rozwiązanie sprawować się w praktyce? Przekonamy się wiosną tego roku. Co prawda przewidywana premiera miała odbyć się w lutym 2010, jednak można spodziewać się  jej przesunięcia. Jeżeli ma to wpłynąć na jakość gry - warto czekać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz