poniedziałek, 8 listopada 2010

Jak uruchomić "Aliens Versus Predator 2" w trybie muliplayer - poradnik i niezbędne pliki


Pomimo że od wydania Aliens Versus Predator 2 minęło już 9 lat, gra wciąż cieszy się popularnością. Dzieło "Monolith Productions" nadal pozostaje jedną z najlepszych gier z obcymi w roli głównej.
Oficjalne serwery do gry w trybie multiplayer już nie funkcjonują, jednak na szczęście programiści z Lithfaq (Herr Alien oraz The_One), postawili swój własny „master server” oraz stworzyli patch pozwalający graczom na korzystanie z niego.
Postanowiłem wszystkie pliki niezbędne do uruchomienia gry w trybie multiplayer umieścić w jednym miejscu, tak aby każdy kto zechce sobie przypomnieć, lub dopiero poznać tryb gry wieloosobowej w "Aliens Versus Predator 2", mógł zrobić to jak najwygodniej.


Instalacja plików powinna przebiegać następująco:

1. Instalujemy grę "Aliens Versus Predator 2"
2. Pobieramy paczkę zamieszczoną tutaj - (Aliens Versus Predator 2 - Multiplayer Kit [48MB])
3. Instalujemy wszystko w kolejności jaką widzimy po rozpakowaniu archiwum (Zawartość: Patch 1.0.9.6, Multiplayer Map Update, Single-Player Map Update oraz AvP2 Master Server Savior Mod 1.5.1)
4. Uruchomiamy grę i w okienku które pojawi się na pulpicie wybrać [Options]
5. Następnie w linii komend należy wpisać "-rez AVP2P5.REZ " i wstawić krzyżyk w kwadraciku obok "Always specify these command-line parameters".

Wykonując poprawnie powyższe kroki, nie powinno być problemów z uruchomieniem trybu multiplayer gry "Aliens Versus Predator 2"